6 typów trenerów jeździectwa

1. Łydka w dół !

Ten typ ma w nosie co robimy . Nie zdobył nawet na to uprawnień .Jedyne co można usłyszeć od niego podczas lekcj to : Łydka w dół , plecy prosto … Nigdy nie wyjaśni , nie wytłumaczy . nawet nie patrząc na nas powie – łydka w dół .

2.Komentator

-Kłusujesz , jedziesz w prawo , robisz woltę … o , galopujesz ,najeżdżasz na  przeszkodę i skaczesz ! – właśnie to można od niego usłyszeć podczas jazdy . I to w czasie teraźniejszym.

3. Mister bacik

Nie chce kłusować ? Przywal mu , ale mocno ! Nie galopuje ? Batem go ! – to jego najczęstsze odpowiedzi na zadawane przez ciebie pytania . Lepiej od razu zrezygnuj z takiego trenera , gdyż jego nauki tylko wyrządzają krzywdę tobie i twojemu koniu .

4.  Młody , pełen zapału

Taki trener jeszcze nie wie , że my go wcale nie słuchamy . nawija non stop o historii stajni , w której jesteśmy , o jego własnych koniach i doświadczeniach . Przez cały trening nawija na okrągło o tym samym . Nie prowadzi jazdy w samym tego słowa znaczeniu . Oczywiście , od czasu do czasu powie : Wolta , łydka w dół , teraz galop . Ale czy na prawdę chcemy takiego instruktora ? Dla młodych adeptów jeździectwa taki trener może wydawać się wręcz bogiem , ale dla tych bardziej doświadczonych …

5. Perfekcjonista

Źle wymierzone foule w galopie ? Poprawić ! plecy odrobinę zgarbione ? Jedziesz trzy koła w półsiadzie bez strzemion . Teoretycznie z takim trenerem mamy szansę zostać gwiazdami jeździectwa , ale jeśli ktoś jeździ tylko I WYŁĄCZNIE dla przyjemności ?

6. Twój trener

Taki trener to skarb . Dokładnie zna ciebie i twojego rumaka  . Zna wasze mocne i słabe strony , wie , co uwielbiacie , a czego nienawidzicie . Trening przeprowadza w spokoju , jest wymagający , ale bez przesady . Wie kiedy sobie ( i wam ) odpuścić . Gdy musisz wyjechać , bez problemu zajmie się twoim koniem , pojeździ na nim i w razie potrzeby zostanie przy nim na noc . Skarb , a nie instruktor .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>